Menu

PDI PRAISE AWARDING CEREMONY (KAADLAWAN NAN PROBINSYA DAY 2)

Gi-presenta ni Provincial Human Resource Management Officer Elvis dela Merced ug isip Vice Chairperson sa Province of Dinagat Islands Program, Awards, Incentives for Service Excellence (PRAISE) ang 52 ka mga empleyado, opisyales, ug opisina nga nakadawat ug recognition alang sa ilang maayong paghatag ug serbisyo. Gipanguhan ang pagpanghatag sa mga awards ni Governor Kaka Bag-ao ug isip PDI PRAISE Chairperson.

Ang mosunod mao ang mga PRAISE Awardee:

  1. Vice Governor Nilo P. Demerey, Jr. – Civil Service Commission Dangal ng Bayan Regional Award
  2. Provincial Human Resource Management Officer Elvis dela Merced – Civil Service Commission Presidential Linkod Bayan Regional Award
  3. Board Member Reggivi Amor E. Alcaria (District 2) – Outstanding Legislator
  4. Board Member Gwendolyn Ecleo-Pols (District 2) – Number 1 Board Member in Ordinance and Resolution–Making gikan sa Secretary to the Sangguniang Panlalawigan
  5. Dr. Vin Johan Sanchez-Manlapaz (Dinagat District Hospital) – Outstanding Department Head
  6. Ritchelle A. Palasan (Provincial Engineering Office) – Outstanding Administrative Officer
  7. Maribel C. Pasulion (Provincial Budget Office) – Outstanding Division Chief
  8. Engr. John Kessi R. dela Merced (Provincial Engineering Office) – Outstanding Section Chief
  9. Elgenio A. Savandal (Provincial General Services Office) – Outstanding Second Level Employee
  10. Florida R. Genson (Provincial Budget Office) – Outstanding First Level Employee
  11. Temistocles A. Relova (Provincial Engineering Office) – Outstanding Driver
  12. Lea A. Jumalon – Top 1 in the Region and Top 3 Nationwide in the Basic Competency on Local Treasury Examination.

Ang mosunod mao ang mga nakadawat ug Loyalty Award alang sa ilang pagpanerbisyo sa Gobyerno nga mikabat sa napulo (10) ug kinse (15) ka tuig:

Para sa 10 years of Government Service:

• Daria L. Barra
• Board Member Elmie M. Olaco (Liga ng mga Barangay)
• Aldwin S. Apole
• Rudelo J. Brigole

Para sa 15 years of Government Service:

• Cherillyn J. Benitez
• Provincial Disaster Risk Reduction and Management Officer Rosario Jra. Roxas-Alon
• Peter O. Pacot

Gi-recognize usab ang mga retired employees alang sa ilang matinud-anon sa katawhan lakip na ang ilang talagsaong binuhatan sama nila:

• Gregorio L. Pajo, Mechanic III (Provincial Engineering Office) – 28 years of service
• Marites T. Pajo, Clerk III (Provincial Engineering Office) – 37 years of service
• Rodulfo J. Napalla, Supervising Manpower Development Officer (Provincial Labor, Employment, and Manpower Office) – 40 years of service
• Rogelio D. Jumawan, Planning Assistant II (Provincial Planning and Development Office) – 8 years of service
• Former Provincial Labor, Employment, and Manpower Officer Emma Y. Mausisa – 26 years of service
• Former Provincial Agriculturist Oswaldo T. Borja – 33 years of service
• Azucena G. Echin, Nurse 1 (Loreto District Hospital) – 40 years of service
• Meriam L. Reambonanza, Nurse III (Loreto District Hospital) – 42 years of service

Nakadawat ug plaque of commendation si Assistant Provincial Agriculturist Rico B. Galinato isip Regional Organic Agri Achievers Awardee conferred by the Department of Agriculture.

Sunod nga gihatagan ug plaques of recognition ang nagkalain-laing opisina sa Provincial Government alang sa ilang talagsaong buhat alang sa COVID-19 response nga nakatabang sa Dinagat Islands agi’g pakigtimbayayong sa katawhan sa padayong pakigbatok sa pandemya:

• Provincial Health Office (PHO)
• Provincial Social Welfare And Development Office (PSWDO)
• Provincial Disaster Risk Reduction and Management Office (PDRRMO)
• Albor District Hospital (ADH)
• Dinagat District Hospital (DDH)
• Loreto District Hospital (LDH)
• Provincial Information Office (PIO)
• Civil Security Division (CSD)
• Provincial Engineering Office (PEO)
• Provincial Labor, Employment, and Management Office (PLEMO)
• Provincial Governor’s Office (PGO)
• Provincial Vice Governor’s Office (PVGO)
• Provincial Planning and Development Office (PPDO)
• Provincial Cooperative Development Office (PCDO)
• Provincial Administrator’s Office (ADMIN)
• Office of the Provincial Agriculturist (OPAG)
• Provincial Community Affairs Office (PCAO)
• Provincial General Services Office (PGSO)
• Provincial Assesor’s Office (PASSO)
• Provincial Environment and Natural Resources Office (PENRO – LGU)

Oustanding Municipal Assesors Awards:

• Sandy B. Bonostro – Top 1 Implementer – Assesor (San Jose)
• Juanito L. Baylon – Top 2 Implementer – Assesor (Libjo)
• Ronald O. Aparejo – Top 3 Implementer – Assesor (Tubajon)
• Bryle C. Butaya – Top 3 Implementer – Assesor (Loreto)

Sa katapusan, gi-presenta ang posthumous award kay anhing Public Services Foreman Aneseto B. Malinog sa Provincial General Services Office.

share

Share on facebook
Share on twitter